جیرانی هم از فیلم فجر انصراف داد

شهاب حسینی

رل مرد اصلی داستان را پیمان معادی بازی می‌کند و رل زن اصلی را سارا بیات. خانم حاتمی ‌و بنده به نوعی تکمیل کننده...
 
جدیدترین جزییات از جدایی نادر از سیمین را در این مصاحبه بخوانید. فیلمی‌که این طور که از شنیده‌ها برمی‌آید،‌ از بهترین فیلم‌های جشنواره فجر امسال خواهد بود. با شهاب حسینی درباره نقش‌اش و دیگر نقش‌های فیلم...
 
شهاب حسینی بازیگر برگزیده انجمن منتقدان و نویسندگان و برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر در گفت و گو با کافه سینما جزئیات جالبی از فیلم جدایی نادر از سیمین مطرح کرد:
باز یک نگاه دیگر از اصغر فرهادی. این دفعه اما خیلی اجتماعی تر به نظر می‌آید. محدودیت های شخصیت های درباره الی در این فیلم وجود ندارد. اینجا قصه در دل اجتماع اتفاق می‌افتد. اصغر فرهادی مهارت بیانی خیلی خوبی در تصویر دارد. فیلمسازی را خیلی خوب می‌شناسد. فضاسازی را خیلی خوب می‌شناسد. من همیشه می‌گویم اصغر فرهادی وقتی آدم را به کشتی اش دعوت می‌کند آدم می‌تواند برود روی عرشه تایتانیک بایستد و از دریا لذت ببرد. کار دیگری نمی‌شود کرد. فکر می‌کنم امسال جدایی نادر از سیمین ان شا الله یکی از پدیده های جشنواره است.
شهاب حسینی درباره تفاوت نقشش در جدایی نادر از سیمین با درباره الی به کافه سینما گفت:
نقشم با درباره الی تفاوت شاخصی داشت. چیدمان نقش ها خیلی ظریف و خوب اتفاق افتاده. رل مرد اصلی داستان را پیمان معادی بازی می‌کند و رل زن  اصلی را سارا بیات. خانم حاتمی ‌و بنده به نوعی تکمیل کننده دو کفه ترازو هستیم. حضور یک بازیگر سالخورده اما بسیار دوست داشتنی به نام آقای شهبازی یک طرف و حضور یک دختر کوچولو در خانواده ای که ما هستیم در طرف دیگر توازن را برقرار می‌کند. به نظرم باید فیلم را دید بعد درباره اش صحبت کرد. من خودم هم فیلم را ندیده ام هنوز.
حسینی در پاسخ به سوال آخر کافه سینما درباره حضورش در جشنواره برلین گفت:
نه، به علت درگیری کاری در برلین نخواهم بود.