فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین به كارگردانی اصغر فرهادی عنوان پرفروش‌ترین فیلم جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص داد.

فیلم سینمایی ‌جدایی نادر از سیمین كه بعد از ظهر یكشنبه در چهارمین روز جشنواره فیلم فجر اصفهان در سه سانس در سینما ساحل اكران شد، عنوان پرفروش‌ترین فیلم جشنواره را به خود اختصاص داد.

فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین با استقبال گسترده‌ای از سوی اهالی هنردوست اصفهان مواجه شد به طوری كه در هر سه سانس این فیلم در سینما ساحل اصفهان، سالن‌های اصلی و بالكن مملو از جمعیت شد و برخی از مردم نیز به صورت ایستاده به تماشای فیلم پرداختند

انتظار مردم در هر سه سانس در قالب صف‌های طولانی نشان‌دهنده استقبال گسترده مردم هنردوست اصفهان از جشنواره فیلم فجر و فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین بود و برخی از مردم هم نتوانستند خود را به تماشای این فیلم برسانند.

برخی از مردم در سانس پایانی اكران فیلم جدایی نادر از سیمین با اینكه بلیت‌های ویژه مهمان را نیز در اختیار داشتند اما فرصت حضور در سینما و تماشای این فیلم را از دست دادند كه این خود موجب شلوغی و ازدحام پشت درب سینما ساحل شده بود.

فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین پنجمین فیلم اصغر فرهادی در مقام كارگردان، داستان زن و شوهری را روایت می‌كند كه در آستانه جدایی هستند اما درباره حضانت فرزند خود با مشكلاتی مواجه می‌شوند.

در این فیلم لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، بابك كریمی، علی‌اصغر شهبازی، شیرین یزدان‌بخش و مریلا زارعی به ایفای نقش می‌پردازند.

فرهادی چهار فیلم رقص در غبار، شهر زیبا، چهارشنبه‌سوری و درباره الی را در كارنامه هنری خود دارد.

همچنین فیلم سینمایی گزارش یك جشن به كارگردانی ابراهیم حاتمی‌كیا و فیلم سینمایی قبرستان غیرانتفاعی به كارگردانی محسن دامادی كه به ترتیب در سینماهای ایران و فرشچیان به اكران درآمد به ترتیب جایگاه دوم و سوم پرفروش‌ترین فیلم‌ها را كسب كردند.

فیلم سینمایی گزارش یك جشن به كارگردانی ابراهیم حاتمی‌كیا در چهارمین روز از جشنواره فیلم فجر در سه سانس 16، 18 و 20 در سینمای ایران اكران شد.

شلوغی و صف‌های طویل جلوی گیشه سینما ایران استقبال پر شور هنرمندان اصفهانی از جدیدترین فیلم ابراهیم حاتمی‌كیا را نشان داد تا پس از فیلم جدایی نادر از سیمین اصغر فرهادی بیشترین فروش را در چهارمین روز جشنواره به خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی گزارش یك جشن مسائل روز جامعه یعنی ازدواج جوانان را مطرح می‌كند كه به مسائل مربوط به جوانان به عنوان یكی از بحران‌های روز جامعه می‌پردازد.