یافته‌های پژوهشگران مركز تحقیقات قلب دانشگاه كانكتیكات نشان می‌دهد،‌ مصرف سیر تازه از قلب محافظت می‌كند.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، گروهی از پژوهشگران مرکزتحقیقات قلب دانشگاه علوم پزشکی کانکتیکات آمریکا به راهنمایی دكتر دیپاكدس رئیس مركز تحقیقاتی قلب در مطالعه‌ای باهدف تعیین اثر سیر تازه بر سلامت قلب دریافتند: خوردن سیر تازه به علت تولید هیدروژن سولفات موجب محافظت از قلب می‌شود.
دكتر دیپاكدس می‌گوید: افزایش مقدار گازهیدروژن سولفات سمی است اما مقادیر كم آن‌ همانند یك تركیب درون ‌سلولی علامت‌دهنده است كه از قلب محافظت می‌كند. چون هیدروژن سولفات گازی است كه زود از بین می‌رودوقتی كه سیر خشك شده و یا پخته می‌شود این گاز از بین می‌رود اگرچه خاصیت ضد آنتیاكسیدانی خود را حفظ می‌كند و در برابر خطر رادیكالهای آزاد از بدن محافظت می‌كندولی فواید سیر تازه را ندارد؛ چرا که گاز هیدروژن سولفات در آنها از بین رفته است.
دانشمندان به یك گروه از موشهای صحرایی آزمایشگاهی سیر تازه و به گروه دیگر سیر خشك ‌شده دادند تا بررسی كنند كه این موشها بعد از حمله و سكته قلبی تا چقدر می‌توانند بهبودیابند. در هر گروه با مصرف سیر اثرات مخرب كمبود اكسیژن بر روی قلب كاهش یافت ولیدر گروهی كه سیر تازه داده شد اثر فوق العاده‌ای بر روی جریان خود در آئورت آنهامشاهده شد.
در این موشها جریان خون آئورت بعد از سكته به حالت طبیعی بازگشت و فشار در بطن طرف چپ قلب افزایش یافت.
محققان توصیه می‌كنند؛ برای سلامتی قلب خود هر روز یك حبه سیر مصرف كنید .
این پژوهشدر «Jornal of agriculture and food chemivtry» به چاپ رسیده است.