یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف مداوم زیتون سبب افزایش سیستم ایمنی بدن،کاهش روند سرعت پیری و همچنین مو و استخوان ها را استحکام می بخشد.
یوسف نقیایی در گفت وگو با ایسنا ، اظهار داشت: زیتون در دسته ی میوه جات قرار می گیرد، زیتون میوه ای است که در قرآن در خصوص فواید و مصرف آن بسیار زیاد گفته شده است و از نظر علمی خواص بسیار مفیدی از آن کشف شده است. نقیایی با اشاره به این که مهمترین بخش زیتون چربی های بالای موجود در آن است گفت: این چربی علاوه برهسته که در روغن صنعتی کاربرد دارد در میوه  زیتون نیز وجود دارد. چربی در زیتون جز» چربی  های اشباع نشده و به دو دسته (MUFA ) یک باند اشباع نشده و(MUFA) چند باند غیر اشباع می باشد.
وی با اشاره به این که مهمترین اسید چرب زیتون اسیداولئیک است خاطر نشان کرد: این اسید چرب اثرات بسیار مفیدی روی پیشگیری و درمان کاهش ریز فاکتورهای قلبی و عروقی، کاهش کلسترول بد خون، فشار خون و قند دارد.
این کارشناس در خصوص فواید دیگر این میوه خاطر نشان کرد: مصرف زیتون افزایش جذب بسیاری از ویتامین های محلول در چربی، تحریک کیسه صفرا و ترشح صفرا که خود بر روی جذب و هضم انواع مواد غذایی اثر مفیدی دارد، همچنین افزایش رشد سلولی و سرعت بهبود انواع بیماری های متابولیسمی را به دنبال دارد. این کارشناس تغذیه دیگر فواید زیتون را اثرات مثبت بر روی پوست و مو و استحکام ناخن ها از جمله این اثرات عنوان نمود. وی با اشاره به این که زیتون حاوی مواد فلاونوئیدی می باشد اظهار داشت: این مواد از انواع سرطان ها به خصوص سرطان پستان و روده بزرگ پیشگیری از رادیکال های آزاد در بدن را پاکسازی می کند. نقیایی در خصوص دیگر مواد مفید این میوه خاطر نشان کرد: وجود آنتی اکسیدان های موجود در زیتون مثل ویتامین E که در روغن آن بیشتر است سبب افزایش ایمنی بدن و همچنین کاهش سرعت پیری می شود در بارداری و شیردهی میوه و نیز روغن آن به دلیل داشتن اسیدهای چرب که برای تکامل جنین لازم است بسیار توصیه می شود و همچنین بعضی از عوارض دوران بارداری مانند یبوست را برطرف می کند. این کارشناس تغذیه در پایان توصیه کرد: زیتون و روغن آن به خاطر داشتن کالری بالا می تواند منجر به اضافه وزن شود پس بهتر است به صورت کم اما مداوم مصرف شود. همچنین به دلیل این که بیشتر زیتون ها به صورت زیتون شور استفاده می شود حتما قبل از مصرف 15-10 دقیقه در آب جوشیده سرد شده قرار دهید تا مقداری از نمک های آن گرفته شود.